שיפוץ בניין משותף

שיפוץ בניין משותף

לשיפוץ הבניין יתרון חשוב, מעבר לערך האסתטי, שיפוצים כלליים לבתים משותפים נוטים להעלות את ערך הדירות. מסקר שערכה האגודה לתרבות הדיור עולה כי שיפוץ הבית המשותף מעלה את ערך הדירות ב-7%-10%.

בניינים ישנים או בניינים שלא מתוחזקים היטב מתבלים עם השנים. באמצעות שיפוץ בזמן הנכון, באופן הנכון וע”י החברה המתאימה, ניתן לשמר את תקינותו של הבניין. מובן שככל שהשיפוץ יעשה בשלב מוקדם יותר וקרוב יותר לזמן תחילת הבלאי, כך יהיה פחות לשפץ ולתקן, ההוצאות יהיו נמוכות יותר, זמן העבודה קצר יותר וכך גם ההשפעה על איכות חייהם של הדיירים.

שיפוץ בניין כרוך, מבחינת הוועד, באינספור ריצות, בירורים וטרטורים. כדי להמנע מכאב הראש והטרטורים רצוי להשתמש בשירותיה של חברת ניהול אשר מרכזת עבור הדיירים את ההצעות הרלוונטיות לבניין, מנהלת משא ומתן מול הקבלנים השונים ולאחר תחילת העבודה מנהלת את הפרויקט. כך גם יש לדיירי הבניין איש קשר אחד מול כל בעלי המקצוע והוא זה שמתמודד מול הפועלים ובעלי המקצועות השונים אשר עתידים להסתובב בבניין בזמן השיפוץ.

החלטה על ביצוע שיפוץ כולל בבניין, מחייבת כינוס אסיפת דיירים כללית. החלטות שעניינן שמירה על המצב הקיים של הבניין יתקבלו בהחלטות רוב רגיל, אך נושאים שעניינם שיפור או השבחה של הבניין, שמהווים תוספת, מחייבים הסכמה פה אחד.

לקבלת פרטים נוספים לגבי שיפוץ כולל או חלקי ניתן ליצור קשר עימנו.

Share this post