ניהול ועד בית זוהי איכות חיים!

ניהול ועד בית זוהי איכות חיים!

בשנים האחרונות צצו להן הרבה מאוד חברות אחזקת מבנים העוסקות בין היתר גם בתחום ניהול ועד בית.

ניהול ועד בתים איננו עניין של מה בכך, במיוחד כאשר מדובר על מגדלים רבי קומות בהם מתגוררים הרבה מאוד דיירים, מגדלים בהם יש לפחות שתי מעליות. פעם ניהול ועד בית הופקד בידי כמה מדיירי הבית, הם גבו את דמי ועד הבית וטיפלו בכל העניינים השוטפים. עבודה זו גוזלת הרבה מאוד זמן ואנרגיות ולכן יותר ויותר בתים בוחרים להשכיר את שירותיהן של חברות אחזקת מבנים.

במה עוסקות חברות אחזקת מבנים?

חברות אחזקת מבנים האחראיות על ניהול ועד בית עוסקות בכל התחומים והנושאים הקשורים לתחזוק הבניין. הן אחראיות על גביית דמי ועד בית מדיירים, לא ייתכן יותר מצב בו דיירים יתחמקו מדמי ועד בית, והיה וישנם דיירים בעיתיים חברות אחזקת מבנים יכולות גם לפנות לעורך דין. חברות האחראיות על ניהול ועד בית מנהלות אינטראקציה עם מגוון בעלי מקצוע בהם שרברבים לטיפול שוטף במערכת האינסטלציה של הבניין, עם חשמלאים, גננים במקרה ולבניין יש גינה, עם שיפוצניקים, חברות ניקיון ועוד אנשי מקצוע. הן דואגות לטיפול שוטף באינטרקום, מערכת טלוויזיה במעגל סגור אם יש כזו, תאורת חירום, תיקוני צבע, תחזוק המעלית, הדברה של הבניין וכל הנדרש. בצורה זו הדיירים זוכים לשקט, הם יודעים שהמלאכה מופקדת בידיהם של גורמים מקצועיים ואמינים הפנויים כל העת לטיפול בענייני הבניין. אומנם כאשר שוכרים את שירותיה של חברת אחזקת מבנים, כל דייר ישלם מידי חודש יותר כסף, אולם התמורה היא בהחלט שווה.

צמצום תקלות ושיבושים

דיירים רבים נוטים לעיתים להזניח את תחזוק הבניין בין אם מדובר על חוסר זמן או בין אם מדובר על ניסיון לחסוך בהוצאות. המציאות מצביעה על כך שכאשר מזניחים את תחזוק הבניין, התקלות עלולות לעלות ביוקר. חברת ניהול ועד בית נמצאת כל העת עם היד על הדופק בכל הקשור לתקלות ושיבושים, היא זמינה לאורך כל ימות השנה, אין סיכוי שהדיירים יתקעו במעלית, אין סיכוי שדיירי הדירות העליונות יסבלו מלחץ מים נמוך, וככלל איכות החיים של הדיירים תעלה.

Share this post