ניהול ועד בית ועל היתרונות

ניהול ועד בית ועל היתרונות

ישנן שתי דרכים לנהל את ועד הבית, הראשונה היא באופן עצמאי והשנייה היא על ידי חברת ניהול ועד בית, אלה הן החברות לאחזקת מבנים. כאשר מדובר על בניינים בני 3 או 4 קומות, ניהול ועד בית עצמאי הוא בהחלט אפשרי ומציאותי, אבל מה קורה כאשר מדובר על בניינים רבי קומות המאכלסים עשרות משפחות? האם ניתן לעשות זאת באופן עצמאי?

מה טומן בחובו ניהול ועד בית באופן עצמאי?

רוב הדיירים לא מתמצאים בתחום ניהול ועד בית. נדרש הרבה ידע בנושא בין אם מדובר על עניינים פיננסיים או בין אם מדובר על עניינים אחרים וכל העת מתרחשים דברים,. כמו כן חברי ועד הבית אמורים לדעת ולהבין בחוקים הקשורים לתחום ולא לכל אחד יש את הידע המשפטי בנידון. יש את חוק המקרקעין אשר מגדיר מהו בית משותף זהו בית בו יש לפחות שתי דירות. יש לדעת כיצד בוחרים את אנשי ועד בית. יש לכנס אסיפת דיירים ואז להצביע ולבחור את אנשי ועד הבית ברוב של שני שליש.

באותה אסיפה משוחחים הדיירים על דמי ניהול ועד בית, על הוצאות שוטפות, על הכנסות והוצאות, על שיפוצים הנדרשים, על האינטרקום, קביעת מספר הקודן, בחירת חברת ניקיון, בחירת ספק הגז לבניין, על גינון ועוד. באותה העת הם גם יוכלו להחליט באם בכלל לבחור ועד בית שיהיה אמון על כל המטלות או שמא אולי כדאי לשכור את שירותיה של חברת אחזקת מבנים. כאשר יוחלט על בחירת חברה שכזו יש לדעת שמן הסתם דמי ועד הבית יעלו, אבל התמורה שווה כל שקל.

ניהול בידי גורם מקצועי

את מלאכת ניהול ועד בית ניתן גם להפקיד בידי חברה מקצועית בעלת ניסיון רב בתחום, חברה אשר מטפלת באין ספור בניינים. ניתן לחתום חוזה לשנה עם החברה, והיה ובאם הדיירים לא יהיו מרוצים, תמיד ניתן לחליף חברה. אולי כדאי לבקש מדיירי בניינים אחרים להמליץ על חברה שכזו.

ניהול ועד בית הינו מורכב והוא גוזל זמן יקר מאנשי ועד בית. לא רק שהם לא מקצועיים, לרבים אין את הזמן להיות אחראים על כל הבניין. אין ספק שישנם הרבה יתרונות בבחירת חברת ניהול ועד בית. החברה הזו היא זו שתהיה אחראית על גביית דמי ועד בית, היא תהיה אחראית על הניירת והיא זו שתבדוק הכנסות מול הוצאות. החברה תהיה אחראית על ניקיון הבניין, על עבודות הגינון, על עבודות הדברה, על עבודות חשמל, על שיפוצים, שירותי שרברבות ועוד, כל שיידרש.

Share this post