ניהול ועד בית ומדוע להפקיד את המלאכה בידי חברה חיצונית?

ניהול ועד בית ומדוע להפקיד את המלאכה בידי חברה חיצונית?

אז מי מנהל את ועד הבית שלכם? האם הם מי אילו מהשכנים או שבחרתם להשכיר את שירותיה של חברה חיצונית? ניהול ועד בית הינו מלאכה לא קלה במיוחד כאשר מדובר על בניינים בהם מתגוררות עשרות משפחות, בניינים רבי קומות, וכיום ניתן למצוא אין ספור כאלה בארץ. למעשה כיום מגמת הבנייה נוטה לכיוון של בניינים מרובי קומות, חלקם בני עשרים קומות ומעלה.

ניהול ועד בית בידי חברה חיצונית

לא קל לנהל ועד בית, המטלות הינן מרובות. כאשר מדובר על בניינים מרובי קומות ההמלצה הגורפת היא לשכור את שירותיה של חברת אחזקת מבנים. החברות הללו אמונות על מלאכת ניהול ועד הבניין מן ההתחלה ועד הסוף. חברות ניהול ועד בית יבטיחו שהבית יתוחזק כיאות, ינוהל כיאות ובסופו של דבר יהיה נעים יותר לגור בו, והשכנים יוכלו לישון בשקט. אומנם, אכן ניתן לנהל את הועד באופן עצמאי, אבל כאשר מדובר על בניינים גבוהים, המאכלסים עשרות משפחות, המשימה הופכת לקשה מידיי לאנשי ועד הבית.

גם לא תמיד ניתן למצוא דיירים שמוכנים להתנדב, וגם אם נמצאו כמה כאלה סביר להניח שאין להם ניסיון בתחום, או אז הבניין איננו מטופל נכון והנזקים מתחילים להצטבר, בין אם מדובר על נזקים פיזיים לבניין או בין אם מדובר על בעיות פיננסיות. ולכן, הפיתרון הטוב ביותר הוא לשכור את שירותיה של חברה חיצונית בתחום ניהול ועד בית, במקרה זה חברת אחזקת מבנים וישנן הרבה כאלה בשוק.

מה תפקידן של חברות ניהול ועד בית?

אומנם לא כל חברות ניהול ועד בית מספקות את אותם השירותים ולכן יש לברר פרטים מראש. ככלל, מומלץ ליצור קשר עם כמה חברות במקביל, לברר פרטים ומחירים. אולם רוב חברות אחזקת מבנים עוסקות בנושאים הללו: הן מנהלות אינטראקציה ומגעים עם גורמים מקצועיים כמו חשמלאים, שרברבים, צבעים, אנשי שיפוצים וזפתים. הן אחראיות על האינטרקום והקודן, הן אלה שמזמינות טכנאי מעליות כל עת דבר מה השתבש עם המעלית. זאת ועוד. חברות ניהול ועד בית אחראיות על כל העניינים הפיננסים, על גביית דמי ועד בית, על ניהול הכנסות והוצאות, על קשר עם הבנקים. במקרים בהם מתעוררים נושאים משפטיים, הן אלה שינהלו מגעים עם עורך דין. כפי שניתן לראות, חברות אחזקת מבנים הינן קריטיות לתחזוק וניהול הבית, וכעת כל שנותר הוא למצוא את החברה הנכונה.

Share this post