ניהול ועד בית הוא עניין למקצוענים!

ניהול ועד בית הוא עניין למקצוענים!

סביר להניח שאם אתם מתגוררים בבית דירות, אתם מודעים לעובדה כי ניהול ועד בית זו איננה משימה קלה. לא לחינם רק מעט מהדיירים יתנדבו לנהל את ועד הבית, לרוב יהיו אלה הפנסיונרים מכיוון שמדובר על עבודה לא מועטה והמטלות הן בלתי נגמרות, כפי שלא קל לנהל את הדירה הפרטית, אחת על כמה וכמה העניין מסובך יותר כאשר מדובר על ניהול ועד בית.

האם אפשר לעשות זאת לבד?

וודאי, ניהול ועד בית איננו דורש השכלה מיוחדת, אולם ניהול ועד בית הוא עניין מורכב, במיוחד אם מדובר על בניינים רבי קומות. לרוב כאשר אנו חושבים על ניהול ועד בית, האסוציאציה הראשונה העולה בראשנו היא גביית דמי ועד הבית, הסכום נקבע מראש על ידי דיירי הבית אשר היו נוכחים באסיפת הדיירים. אולם ניהול הוועד הוא גם הרבה מעבר לכך. מדובר על תחזוקה שוטפת של הבניין, על העסקת עובדי ניקיון ובחירתם, על התנהלות מול אנשי מקצוע בין אם מדובר על חשמלאים, אנשי שיפוצים, אנשי אינסטלציה, זפתים או תחזוקת המעלית. לא נטעה אם נאמר שכמעט כל שבוע משהו משתבש או עלול להתקלקל ולכן אנשי ועד הבית חייבים להיות אנשים אחראיים. כאשר ליקויים אינם מטופלים בזמן, הדבר יכול לעלות ביוקר לאחר מכן.

מדוע כדאי להשכיר את שירותה של חברת אחזקת מבנים?

הסיבה היא פשוטה, למרות שניתן לעשות זאת לבד וכפי שנאמר בפסקה הקודמת של המאמר, ניהול ועד בית הוא עניין למקצוענים, ובדיוק את העבודה הזו מבצעות חברות אחזקת מבנים וכך הן פותרות את הדיירים מכאבי ראש רבים. כאשר נותנים את המלאכה בידי חברה מקצועית ומנוסה, חברה לה יש ניסיון וותק בניהול ועדי בתים אחרים, הדיירים יכולים לישון בשקט ולהיות בטוחים שיש מי שדואג לבניין כל העת, יש אל מי לפנות בעת כל צרה ויש מי שנמצא כל הזמן עם היד על הדופק.

ניהול ועד בית על ידי חברת אחזקת מבנים, מה זה אומר? החברה דואגת להכל מא’ ועד ת’. החל מגביית דמי ועד הבית, עבודות שיפוצים ותיקונים, ניקיון, פחי אשפה, עבודות גינון, הכנת הבניין לימות החורף ולימות הקיץ, התקנת דלת כניסה חדשה, התקנת אינטרקום, טיפוח הבניין, התנהלות מול אנשי מקצוע וכלה בהתנהלות פיננסית וקשרים עם הבנק. בהחלט משהו שכל בניין זקוק לו!

Share this post