כיצד מיטיבים עם הבניין?

כיצד מיטיבים עם הבניין?

בכל בניין מגורים יש ועד בית עליו מוטלת המלאכה לדאוג לכל צרכי הבניין, ועד בית זה נבחר באסיפת הדיירים. אמורים אלה להיות אנשים המקובלים על כל הדיירים ומי שיש להם די ויותר פנאי לטפל בכל העניינים השוטפים של הבניין. אולם, המלאכה איננה פשוטה ולרוב אנשי ועד בית אינם גורמים מקצועיים ולכן הטיפול בבניין עלול לקרטע.

כיצד מיטיבים עם הבניין?

כאמור, ועד בית כבודו במקומו מונח אבל ניתן למצוא דרכים טובות יותר לטפל ולתחזק את הבניין כאשר הכוונה היא לחברת תחזוק מבנים. חברה שכזו תהיה אחראית על הבניין ועל כל צרכיו, אין זה משנה בין אם מדובר על מגדלי קומות או בניינים נמוכי קומה, זהו הפיתרון האידיאלי לכל הבניינים באשר הם. אז נכון, דמי ועד בית יעלו במקצת שכן כעת ישנה חברה חיצונית המטפלת בכל הקשור לתחזוק הבניין ובכל זאת, השירות שווה כל שקל, הוא מבטיח לדיירים לישון בראש שקט, להיות בטוחים שהם מתגוררים בבניין מתוחזק ומטופל כראוי שנעים להתגורר בו, שיש מי שמטפל בכל בעיה ובכל עת נתונה ושהעניינים מתנהלים כמתבקש.

מה תפקידה של חברת אחזקת מבנים?

חברת אחזקת מבנים היא מעין ועד בית חיצוני והיא אחראית על כל צרכי הבניין. החברה אחראית על ניקיון הבניין, מדובר הן על שטחו הפנימי והן על שטחי חוץ, כולל חניות וחדרי אשפה. חברה שכזו תדאג שהבניין יהיה נקי למשעי, החל מחדר המדרגות, חלונות, דלתות, מעקות, פנלים וכל הנדרש. מובטח חדר לובי מטופח במיוחד. החברה תהיה אחראית על עבודות גינון שוטפות, על תחזוק המעלית וביקורת תקופתית של מהנדס, על מערכות כיבוי אש, לחץ מים, טיפול בלוחות סולאריים, הדברת הבניין, היא אחראית על מערכות התקשורת, זיפות הגג, מערכת החשמל, אינסטלציית מים, ועד החלפת נורות.

בנוסף, חברת אחזקת מבנים ובמקום ועד בית תהיה אחראית על גביית דמי ועד בית מהדיירים. לעיתים ניתן להיתקל בדיירים סרבנים, אבל החברה תדע איך לטפל בהם כולל פניה אל עורך דין במקרה הצורך. איך שלא תסתכלו על זה, מדובר על מערך שירותים לו נדרש כל בניין באשר הוא ולכן מומלץ עוד היום לפנות אל החברה המתאימה וליהנות משירות המבטיח חיי איכות בבניין.

Share this post