על מה עוד אחראיות חברות אחזקת מבנים

על מה עוד אחראיות חברות אחזקת מבנים

וודאי שמתם לב לכך שיותר ויותר מגדלי מגורים מוקמים במדינה ובכל עיר ועיר, אין מדובר רק על בנייני מגורים אלא גם על מבנים ציבוריים. מטבע הדברים, במקרים הללו נדרשת אחזקת מבנים, על מנת לתחזק את המבנה כיאות ועל מנת להבטיח איכות חיים אופטימאלית לכל דיירי הבניין. אז נכון, בעבר נהגנו לעשות זאת לבד, אולם כיום יותר ויותר בוחרים לשכור את שירותיהן של חברות אחזקת מבנים וניקיון אשר עליהן תוטל המלאכה מא’ ועד ת’.

איך בוחרים חברת ניקיון?

בחירת חברת אחזקת מבנים איננה כה קלה כפי שהיא נשמעת וצריך גם לזכור שישנן לא מעט חברות כאלה ובכל רחבי הארץ. קודם כל חישבו מה באמת אתם צריכים, ישנן חברות אחזקת מבנים המעניקות סל מוצרים מצומצם יותר וכאלה המעניקות סל מוצרים רחב יותר. צריך לזכור כי לכל בניין או מבנה באשר הוא צרכים שונים משלו, מטבע הדברים צרכיו של בניין מגורים אינם זהים לבניין משרדים או בניין ציבורי. יש לבדוק עם חברת אחזקת מבנים שאכן יש לה את כוח האדם הנדרש על מנת לטפל בכל הבעיות והענייניים השוטפים. ככלל, חברות אחזקת מבנים דואגות לניקיון חדר הלובי, חדר המדרגות, חלונות, פנלים, מעקות ועוד, ככל הנדרש.

על מה עוד אחראיות חברות אחזקת מבנים?

חברות אחזקת מבנים אחראיות לא רק על ניקיון הבניין, אלה מדובר על עוד נושאים רבים אחרים. כאשר שוכרים את שירותיה של חברת אחזקת מבנים, מוסר עול כבד מעל ליבם של דיירי הבניין – כבר אין יותר שום צורך לבחור וועד בית, החברה ממלאה אחר פונקציה זו. היא אוספת את דמי וועד הבית מהדיירים, אחראית על רכוש משותף ותחזוקו, וכאשר מתעוררת בעיה היא יוצרת קשר עם אנשי המקצוע המתאימים, חשמלאים, שרברבים, רואי חשבון, עו”ד, זפתים, מדבירים ועוד וכך הדיירים יכולים להיות פנויים לעיסוקיהם.

חברות אחזקת מבנים אחראיות על מערכות כיבוי האש, על המעלית, על גינון השטח החיצוני לבניין, על מערכות התקשורת כמו טלוויזיה במעגל סגור ואינטרקום, על טיפולו הפנימי והחיצוני של הבניין, בסופו של דבר מדובר על בניין בו נעים לחיות ולדיירים מובטח שקט לפחות בכל הקשור לתחום זה.

Share this post