מהן חברות אחזקת מבנים?

מהן חברות אחזקת מבנים?

עם השנים הופיעו להן עוד ועוד בניינים רבי קומות, זהו הטרנד הלוהט בתחום הבנייה בארץ, ומדובר כמעט על כל היישובים אך במיוחד בתל אביב. לעיתים רבות מדובר על בניינים הכוללים גם חדרי כושר, בריכה ועוד מותרות. ומי בדיוק אמור לדאוג לתחזוקת הבניין? הרי אין מדובר על מלאכה קלה, במיוחד בהשוואה לבניינים הפשוטים יותר של ימים עברו, רוב הדיירים הינם אנשים עסוקים בטרדות היום יום. הפיתרון הטוב ביותר הוא לשכור את שירותיה של חברת אחזקת מבנים בעלת ניסיון רב בתחום.

מהו תפקידה של חברת אחזקת מבנים?

למעשה, חברת אחזקת מבנים אחראית על כל ענייני הבניין ועל תחזוק מא’ ועד ת’. בניינים רבי קומות הם בניינים מורכבים יותר לתחזוק, כל יום עלולה לצוץ בעיה אחרת וחייבים למצוא את מי שיטפל בכך. לרוב דיירי הבניין מסתפקים בתשלום ועד בית ומטילים את המלאכה על אלה המתנדבים להיות חברי וועד הבית, בהחלט מדובר על פיתרון זול יותר מחברות אחזקת מבנים, אבל אם חושבים על זה לעומק, השכרת שירותיה של חברת אחזקת מבנים בהחלט משתלמת לטווח הארוך. הרי כאשר מזניחים בעיות ולא מטפלים בהן בזמן אמת, העניין עלול לעלות ביוקר לאחר מכן, לכאן בדיוק נכנסות לתמונה חברות אחזקת מבנים. הן אחראיות על ניהול שוטף של תחזוק הבניין, ואין מדובר רק על בנייני מגורים, אלא גם על עיריות, בתי חולים, מוסדות ציבוריים, קניונים ועוד.

כיצד העניינים מתנהלים?

חברות אחזקת מבנים מנהלות מערכת קשרים ענפה עם כל הגורמים האמונים על מלאכת תחזוק הבניין. מדובר על גננים מקצועיים, חברות ניקיון, עבודות חשמל, הדברת הבניין וסביבתו מפני מזיקים וזוחלים, אנשי אינסטלציה, אנשי עבודות שיפוץ, אנשי תחזוק מעלית וכל הקשורים בעניין. הן גם מנהלות אינטראקציה עם רואי חשבון ועורכי דין. בנוסף, החברות הללו אחראיות על גביית דמי ניהול ועד בית מידי חודש ומכל הדיירים, ובכך הן מונעות אי נעימויות בין השכנים והן גם מטפלות בדיירים סרבניים. למרות שהתשלום לחברות הללו יכול להיות לא מבוטל, התמורה היא מלאה, ודיירי הבניין יכולים להיות בטוחים שיש מי שדואג כל העת לתחזוק בניין המגורים.

Share this post