מהם השירותים הניתנים?

מהם השירותים הניתנים?

אחזקת מבנים נדרשת לא רק כאשר מדובר על בניינים מרובי קומות, אלא גם על בניינים נמוכי קומה. חברות אחזקת מבנים רבות מציאות שירותי תחזוק וניקיון הן לבניינים מרובי קומות והן לבניינים נמוכי קומה, אין זה משנה על איזה בניין מדובר, בסופו של דבר כל הדיירים נדרשים לאיכות חיים.

כיצד עושים זאת?

חברת אחזקת מבנים “תופרת” לכל בניין תוכנית תחזוק וטיפולים על פי צרכיו הוא והן מהוות גם תחליף הולם לוועד הבית, כך אין צורך לבחור אנשי וועד בית שלרוב גם אינם משופעים בזמן, אלא מישהו אחר עושה את העבודה ואף טוב יותר.

מהם השירותים הניתנים?

כאמור חברות אחזקת מבנים מעניקות סל שירותים שלם הן לבניינים מרובי קומות והן לבניינים נמוכי קומה. הן אחראיות על גביית דמי וועד בית וכך הן מונעות סכסוכי שכנים, הן אחראיות על כל שירותי הניקיון הן של שטחו החיצוני של הבניין והן של שטחו הפנימי, למשל ניקיון הלובי, חדר המדרגות, ניקיון חלונות ופנלים, וכאשר מדובר על השטח החיצוני הן אחראיות על ניקיון חדרי האשפה. חברות אחזקת מבנים אחראיות על עבודות פוליש, על ניקיון שטחי החנייה, לעיתים מוצע ניקוי בשיטת סנפלינג, הן דואגות לשירותי גינון כך שהדיירים זוכים לגינה פורחת ומטופחת, אם אין גינה מדובר על שטחים ירוקים אחרים.

לעיתים חברות אחזקת מבנים ממנות אב בית האחראי על כל ענייני התחזוקה השוטפים, עבודות חשמל, עבודות שרברבות ועוד. כמו כן החברות הללו מנהלות קשר רציף עם שורה שלמה של אנשי מקצוע הרלוונטיים לטיפול בבניינים כמו זפתים, מדבירים, עו”ד, רואי חשבון המטפלים בכל העניינים הפיננסיים, קשר רציף עם חברת תחזוק מעליות, הן בודקות את תקינות המערכות לכיבוי אש ועוד.

בניית תוכנית פעולה

כל חברת אחזקת מבנים בונה תוכנית פעולה לכל בניין ולפני כן רושמת דו”ח מפורט באשר לכל מה שהתוכנית כוללת. גם במערכות התקשורת הן מטפלות כמו אינטרקום ומערכת טלוויזיה במעגל סגור, מערכות סולאריות, שערים חשמליים ועוד. חברות אלה מבטיחות לדיירי הבניין בניין שבטוח לחיות בו, איכות חיים, שקט ושלווה וללא כאבי ראש, ובנוסף, ישנו עוד ערך מוסף להשכרת שירותיהן של החברות הללו וזוהי דאגה לאיכות הסביבה.

Share this post