מהו תפקידן של חברות אחזקת מבנים?

מהו תפקידן של חברות אחזקת מבנים?

תחזוק בניינים גוזל הרבה מאוד זמן מהדיירים, ומה לעשות, כיום רוב האנשים עסוקים עד מעל הראש, אפילו אנשי וועד בית לא פשוט למצוא ולבחור ולא כל אחד מוכן ליטול עליו את האחריות. אפשר להוסיף לכך את העובדה שכיום מוקמים יותר ויותר בניינים רבי קומות, וככלל לא קל לתחזק אותם ולטפל בהם. ממש לשם כך מומלץ וכדאי לשכור את שירותיהן של חברות אחזקת מבנים, אלה אמונות על כל המטלות הרלוונטיות.

מהו תפקידן של חברות אחזקת מבנים?

ובכן, תפקידן העיקרי ומתוקף כינוין הוא לתחזק מבנים מן ההתחלה ועד הסוף. מדובר על כל סוגי הבניינים, בנייני מגורים נמוכי קומה, בנייני מגורים רבי קומות, בנייני משרדים, מפעלים ומוסדות ציבוריים. המלאכה היא מרובה, בכל עת עלול משהו להשתבש, והנה יש מי שדואג לכל אלה בכל שעה ובכל זמן. חברות אחזקת מבנים המתמחות בתחזוקן היעיל של בניינים והמבטיחות איכות חיים יוצאת מן הכלל לדיירי הבניין. אומנם, החברות הללו גובות תשלום נאה, אבל התמורה שווה כל אגורה ושקל, למעשה בסופו של דבר, יש ביכולתן גם לחסוך בהוצאות מיותרות.

על מה החברות אחראיות?

חברות אחזקת מבנים אחראיות על מגוון רב של תחומים שונים הקשורים לתחזוק הבית והן מנהלות אינטראקציה עם כל הגורמים הרלוונטיים האמונים על תחזוק הבניין. הן אחראיות על תחזוק המעליות ועל הביקורת התקופתית, אחראיות על מערכות אינסטלציית מים, מערכות חשמל, זיפות גגות, הדברה של הבניין ושטחו החיצוני. כמו כן הן אחראיות על עבודות הגינון, על מערכות התקשורת ותקינותן, מערכות לכיבוי אש וביקורת תקופתית. זאת ועוד, חברות אחזקת מבנים אחראיות על כל עבודות הניקיון, החל משטחו החיצוני של הבניין כמו דאגה לניקיון שטחי החנייה וחדרי האשפה ולפנים הבניין, ניקיון חדר המדרגות, הדלתות, החלונות, מעקות, פנלים, ניקיון וטיפוח חדר הלובי.

גם וועד בית יש!

חברות אחזקת מבנים מציעות גם שירותי וועד בית, כבר אין יותר שום צורך לבחור וועד בית על מנת שיגבה כספים מן הדיירים, כך יש מי שעושה זאת במקומם והחברה גם אחראית על גביית כספים מדיירים סרבנים וטיפול בהם. איך שלא תסתכלו על זה, שכירת שירותיהן של חברות אחזקת מבנים הינה מרובה יתרונות, לדיירים מובטח שקט רב ואיכות חיים.

Share this post