חזקת מבנים – יש מי שדואג לכם!

חזקת מבנים – יש מי שדואג לכם!

בין אם מדובר על בית מגורים משותף, בין אם מדובר על משרדים או בין אם מדובר על מוסדות ציבוריים, כולם ללא יוצא מן הכלל נדרשים לתחזוקת המבנה, ללא תחזוקה הבניין יהיה מוזנח והבעיות רק הולכות ומחמירות מה שגם יקפיץ את עלויות הטיפול. לנישה זו בדיוק נכנסות חברות אחזקת מבנים, כל תפקידן וייעודן הוא לטפל במבנה ולאורך כל ימות השנה.

להיות עם היד על הדופק

אכן, חברות אחזקת מבנים נמצאות כל העת עם היד על הדופק ודואגות לתחזוקה שוטפת של המבנה מה שפותר את הדיירים או בעלי המבנה מטרחה מיותרת, הרי לא חסרות לנו מטלות יומיומיות. בכל עת בה משהו מתקלקל או משתבש, בין אם מדובר על המעלית, או בין אם מדובר על עבודות חשמל או בין אם מדובר על ניקיון הבניין, יש מישהו שדואג לכל. חברות אחזקת מבנים אחראיות לא רק על פנים המבנה, אלא גם על חזיתו, על עבודות חשמל, על עבודות אינסטלציה, על תיקונים, הן אחראיות על מערכות הניקוז והביוב, והן גם יכולות להכין את הבניין לימות החורף או לימות הקיץ. בנוסף, חברות אחזקת מבנים יכולות גם לטפל בענייני גינון במקרים בהם לבניין יש גינה או שטח ציבורי ירוק אותו יש לטפח.

לא רצים אחר דיירים עם דמי ועד בית

חברות אחזקת מבנים דואגות גם לנושא גביית תשלומי ועד בית מהדיירים ויודעות כיצד להתנהל אל מול דיירים סרבניים וכך גם מונעות חיכוכים וויכוחים בין דיירי הבית. זאת ועוד, החברות הללו גם מעניקות שירותים הקשורים להוצאות הכלכליות של הבניין ולכן יכולות לחסוך בהוצאות מיותרות. הן מנהלות אינטראקציה עם עורכי דין, או עם רואי חשבון ויכולות לייעץ לבעלי המבנה או לדיירים כיצד להתנהל נכון מבחינה פיננסית וכיצד לחסוך כספים רבים.

איך בוחרים חברה מתאימה?

בשוק ישנו מגוון גדול למדיי של חברות אחזקת מבנים ולכן בהחלט כדאי להתייעץ עם וועדי בתים של בניינים אחרים, הרי אין חכם כבעל ניסיון. מומלץ למצוא חברה וותיקה ובעלת ניסיון מוכח בתחום. כמובן, אם אין מישהו שימליץ על החברה המתאימה, ניתן למצוא אותן באמצעות רשת האינטרנט.

Share this post