הגינה, היא אחד האיזורים המשותפים הגדולים

הגינה, היא אחד האיזורים המשותפים הגדולים

הגינה, היא אחד האיזורים המשותפים הגדולים והנעימים בבניין הדירות כולו. עבור רוב הדיירים, טיפוח הגינה והניראות הכללית שלה חשובים יקרים לליבם מאוד.על כן כעת, כאשר החורף מתדפק על הדלת, צריך להיערך מחדש בכדי להכין אותה ולשמר אותה בצורה הטובה ביותר. שינויי מזג האוויר, בעיקר הקיצוניים שבהם, מצריכים היערכות אחרת ומותאמת הכוללת שתילת פרחים אחרים וצורת התנהלות שונה בכדי להבטיח את שימורה של הגינה גם במהלך העונה הקרה.

קודם מתארגנים!

הדבר הראשון שיש לעשות בטרם מתחילים את הליך השימור וההכנה עצמו, הוא סדר. יש לגרוף את העלים שנשרו מן העצים, לנקות חפצים שאולי נותרו בגינה מהקיץ החולף ועלולים במהלך רוחות החורף להתעופף ולסתום פתחי ניקוז, או אפילו, חס וחלילה, לפגוע במישהו. ניקוי המרזבים ופינוי קנים של ציפורים גם הם חשובים בכדי למנוע את סתימתם של פתחי הניקוז במהלך גשמי החורף.

חיזוק עמידות העצים!

חשוב לבדוק את חוזקם של ענפי העצים, במידה וישנם ענפים חלשים חשוב להורידם או לתמוך בהם בכדי למנוע את קריסתם כתוצאה מרוחות חזקות ואת גיזום השיחים חשוב להשאיר לסוף החורף בכדי לא לפגוע בהם. עם בוא הסתיו מומלץ כפעולה מכינה לדשן את האדמה באמצעות קומפוסט בכדי לחזק את השורשים טרם החורף.

התאמת צמחים עונתיים!

בחירת צמחים אשר מתאימים לתנאי מזג האוויר, יבטיחו את חיוניותה וצבעוניותה של הגינה גם במהלך החורף. מומלץ בחורף להתמקד בשתילת פקעות צמחים, אשר צומחות לפרחים צבעוניים ויפיפיים, אשר מגיעים לשיאם לקראת סוף החורף ותחילת האביב דוגמא מצויינת לכך היא הנרקיס או הנורית. ישנם פרחים נוספים אשר העונה הקרה היא המתאימה להם ביותר כגון סלסלי כסף או לוע הארי אשר גם יצבעו את הגינה בצבעים מרהיבים. חשוב לציין כי רוב הפרחים הרב שנתיים, במהלך החורף לא פורחים ולכן חשוב להתמקד בפרחים עונתיים – חורפיים.

שותלים בכדי לחלוט!

גם צמחי תבלין, מהווים פתרון מצויין לתקופת החורף בין אם מדובר על צמח הרוזמרין הרב שנתי או המנטה – נענע והלואיזה העונתיים – חורפיים. בכל מקרה, צמחים אלו מעניקים לגינה ריח נעים, צבע ירוק ועשיר ולשכנים את האפשרות לחלוט תה ביתי חורפי לאורחים בימים קרים.

מדיניות מים

כמובן שבתקופת החורף, צריך לשנות את הגדרות שעון ההשקייה האוטומטי (אם יש), ולהתאים את כלל ההתנהלות למזג האוויר. יתרה מכך , בעידן משבר המים הנוכחי חשוב לשמור על רזרבות מים בגינה. ניתוב מי מרזבים לאיזורים בהם ישנה אדמה חשופה, יגרמו לחלחול איטי של המים אל הקרקע ויעשירו אותה בעודפי מים רבים. עודפים אלו עת כניסת האביב ידחו את ההשקייה במהלך שבועות רבים.

רוצים להרגיש מוכנים? קחו גוף אחזקה וניהול!

כאמור, בכדי לשמר את הגינה בחורף, יש להיערך לכך מבעוד מועד במהלך הסתיו. לכן, מומלץ להיעזר בשירותיהם של גופי ניהול ואחזקה מקצועיים ורציניים, אשר יבטיחו שכל הפעולות החשובות מתבצעות. כך, תוכלו להיות שקטים ורגועים, שגם במהלך עונת החורף הקרובה, הגינה שלכם תהיה יפה, צבעונית ונעימה. השימוש בבעלי מקצוע שכאלו כחלק מתהליך ההכנה לחורף מבטיח חיסכון רב של זמן ומשאבים ושקט נפשי.

Share this post