אל מי פונים?

אל מי פונים?

לתחזק מבנים איננו עניין קל, במיוחד כאשר מדובר על מבנים מרובי קומות וכאלה לא חסרים כיום בארץ. אחזקת מבנים הינה הכרח המציאות על מנת שהעסק ימשיך לתפקד כמו שצריך ולא חייבים לעשות זאת לבד, ניתן לפנות לחברה מומחית בתחום וישנן כמה וכמה כאלה בארץ.

אל מי פונים?

כאשר מדובר על אחזקת מבנים יש לפנות אל חברות ניקיון ואחזקת מבנים, הן אלה האחראיות על המערך הכולל של תחזוק בניין, ניקיונו וסידורו, השכנים כלל אינם צריכים להטריח עצמם במלאכה שכלל איננה קלה, יש מישהו אחר שיעשה זאת במקומם טוב יותר. עלות השכרת שירותיה של חברת אחזקת מבנים איננה בשמיים והתמורה שווה כל שקל, הרבה מאוד כאבי ראש נחסכים מהשכנים כמו גם מריבות. החברות הללו מטפלות לא רק בבנייני מגורים אלא גם בבנייני משרדים, מפעלים, מבנים ציבוריים, קניונים ועוד.

אחזקת מבנים מבטיחה איכות חיים, אין עוד על אנשי וועד הבית לשבור את הראש בכל הקשור לאחזקת הבניין ולרוץ אחר אנשי מקצוע, כאן יש חברה אחת עליה מוטלת המטלה והיא ממלאה אחריה בכל זמן נתון ובכל שעה. בצורה זו דיירי הבניין יהיו פנויים לעיסוקיהם.

מהם השירותים הניתנים?

חברות אחזקת מבנים מעניקות כמה וכמה שירותים עיקריים לדיירי בניינים. הן מהוות את ועד הבית של הבניין, כך הן אחראיות על גביית תשלומים מהשכנים, מנהלות ומתחזקות את הרכוש המשותף של כל דיירי הבניין ומטפלות בדיירים סרבנים שמסרבים לשלם דמי וועד בית.

חברות אחזקת מבנים אחראיות על ניקיון הבניין, על ניקיון הלובי, חדר המדרגות, הארונות, פנלים, חלונות ועוד וגם שהבניין יהיה נקי למשעי. בנוסף, החברות הללו אחראיות על מערכות כיבוי האש ותחזוקתן, יש לעבור ביקורת מידי שנה ולבדוק שהמערכות עומדות בתקנים הנדרשים. חברות אחזקת מבנים אחראיות על צנרות ומערכות אינסטלציית מים, על מערכת החשמל, תיקוני צנרות ותיקוני נזילות. הן גם אמונות על מלאכת ההדברה התקופתית של הבניין, על עבודות הגינון, תחזוק אינטרקום ומערכת טלוויזיה במעגל סגור על מנת לנטר את כניסתם של הנכנסים לבניין, ועוד, כל הנדרש על מנת להבטיח איכות חיים מרבית לדיירי הבניין ופחות כאבי ראש.

Share this post