אחזקת מבנים ואל מה לשים לב כאשר בוחרים חברה?

אחזקת מבנים ואל מה לשים לב כאשר בוחרים חברה?

אין זה משנה באיזה מבנה בדיוק אתם מתגוררים או שוהים, בין אם מדובר על בניין מגורים או בין אם מדובר על משרד או מוסד ציבורי כלשהו כמו בית חולים או מפעל, תמיד תידרש אחזקת מבנים ובאופן רציף. לשם כך בדיוק הוקמו עוד ועוד חברות אחזקת מבנים, מדובר על נושא של היצע וביקוש.

 

אל מה חשוב להתייחס בבואכם לבחור חברת אחזקת מבנים?

מטבע הדברים, לכל מבנה צרכים אחרים. בניין מגורים בן 5 קומות, הצרכים שלו שונים מבניין מגורים בן 30 קומות או ממוסד ציבורי. כאשר בוחרים חברת אחזקת מבנים יש לברר מבעוד מועד אילו שירותים היא נותנת. חשוב מאוד לברר באם היא מציעה שירותי ניקיון, למשל טיפול בחדר האשפה ושטיפת רצפות, טיפול וניקיון של חדר המדרגות ושל הקומות, טיפול וניקוי של הלובי. כאשר מדובר על בית חולים, יש לדאוג לניקוי מטבחים, לניקוי חלונות ועוד, ככל הנדרש.

לפני שבוחרים חברה לא רק שמבררים מהם השירותים אותם הם מציעה אלא גם חשוב להסביר להן מהם צרכיו של הבניין והאם הם יוכלו למלא אחר כל המטלות. ישנן גם חברות אחזקת מבנים אשר גובות כסף מהדיירים, במקרה זה מדובר על דמי ועד בית. זהו בהחלט רעיון מצוין על מנת למנוע סכסוכים בין השכנים, יש מתווך שיעשה זאת, מישהו שלא חייב לקיים אינטראקציה עם הדיירים על בסיס יומיומי.

כל כמה זמן צריך לתחזק את המבנה?

כאשר מדובר על בתי חולים למשל, חברות אחזקת מבנים יעסקו בטיפול שוטף על בסיס יומי. כאשר מדובר על בנייני מגורים או משרדים שאינם גדולים, פעם אחת בשבוע בהחלט תספיק. אבל אין מדובר רק על טיפול שבועי. בכל עת בה מתעוררת בעיה, בין אם מדובר על מערכות אינסטלציית מים, בין אם מדובר על בעיות עם המעלית או תקלות במערכת החשמל, הנושאים הללו יטופלו בהקדם על ידי חברות אחזקת מבנים. חשוב לברר מהו הניסיון של החברה אשר את שירותיה אתם רוצים לשכור, לא תמיד העלות היא הפקטור העיקרי, לעיתים מומלץ לבחור חברה יותר יקרה אבל עתירת ניסיון, כזו שמטפלת ומתחזקת כמה שיותר מבנים ומעסיקה את מיטב אנשי המקצוע

Share this post