האם משתלם להוסיף מעלית בבניין קיים?  

דיירים רבים מתחבטים בשאלה: “האם משתלם להוסיף לבניינינו מעלית?” ואני חושבת שצריך להסתכל על הנושא ממספר זוויות שונות.

תחילה, הייתי חושבת על השיפור המהותי באיכות החיים שהמעליות יכולות להביא לנו ושכנינו.

מניסיוני האישי גיליתי שמגורים בבניין ללא מעלית, במיוחד בקומות העליונות, הם קשים מנשוא.

אנשים מבוגרים המתקשים לטפס מספר קומות כל יום, נשים עם תינוקות שנדרשות להעלות את העגלה או להרים את הילדים על הידיים ואפילו צעירים שצריכים להעלות את הקניות שלהם שלוש או ארבע קומות ברגל ללא מעלית, חווים כל יום אתגרים פיזיים שיכולים להגיע לקיצם ולהיפתר בקלות.

גם מבחינת אירוח, מעלית היא עניין חשוב ובסיסי.

אנשים שאוהבים לארח וגרים בבניין ללא מעלית, הרבה פעמים פותחים את הדלת ומוצאים מולם אורחים מיוזעים ותשושים.

אני זוכרת שכאשר גרתי בקומה שלישית ללא מעלית והזמנתי את המשפחה המורחבת לארוחת ערב, סבא וסבתא שלי לא הצליחו לעלות את כל הקומות והנכדים ממש נדרשו להרים אותם מעלה. התחושה שלי הייתה מאוד קשה, הצטערתי שלא חשבתי על זה לפני והבנתי שמעלית תיתן פתרון לבעיות דומות בפעם הבאה שארצה לארח אנשים אהובים.

בהמשך, נבדוק האם זה משתלם לנו כלכלית.

הוספת מעלית בבניין לא צריכה להיות הוצאה גדולה, בייחוד כשהיא מתחלקת בין כל הדיירים. אני חושבת שגם אם זו הייתה הוצאה גדולה, אין להוספת המעלית בבניין קיים שום מחיר כלכלי לטווח הרחוק. הרי ברור שהוספת המעלית מעלה את ערך הבניין ובעקבות זאת את ערך הדירות ולכן

בעצם מקבלים “החזר” על ההשקעה.

זאת ועוד, חוסר במעליות יכולות לחרב את העסקה במידה ואכן נרצה למכור את הבית. גם אם הדירה שלנו מקסימה, משופצת ומושקעת, כיום רוכשים רבים שמים להם את קיום המעלית כתנאי בסיסי לרכישה.

כל פעם שאני נדרשת להגיע להכרעה משמעותית, אני עושה לעצמי רשימה מסודרת של “בעד” ו”נגד”.

אני חושבת שהפעם אין סיבות ממשיות לא להוסיף מעלית בבניין קיים, גם מבחינת הנוחות, השיפור המשמעותי שצעד כזה יכול להביא לאיכות חיינו וגם מבחינה כלכלית.

היום בכל בניין חדש קיימת לפחות מעלית אחת, אבל באמת שאין צורך למהר ולארוז את חפצינו בארגזים. לשמחתנו הרבה יש היום את הטכנולוגיה כדי להוסיף מעליות גם בבניינים קיימים באופן מהיר ובגימור איכותי וגבוה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *