איך לבחור חברה לשירות תחזוקת המעלית?

תחזוקת המעלית הוא לא עניין של מה בכך, חשוב לוודא מדי פעם ופעם שהמעלית (או המעליות) בבניין שלנו עובדות כראוי ובמידת הצורך יעברו תיקונים. תקינות המעלית חשובה מאוד לביטחון הדיירים בבניין והיא יכולה למנוע צורך בשיפוץ עתידי.

בישראל קיימות מגוון רחב של חברות אשר נותנות שירותי אחזקה למעלית. חלק מהחברות הן כאלו שגם מוסיפות מעליות לבניין קיים או בונות מעליות בבניינים חדשים וחלק מהחברות מתמקדות אך ורק המתן השירות למעליות קיימות.

כיצד בוחרים חברה לתחזוקה של המעלית?

בתור התחלה יש לבדוק את הרישיונות. לא רק את רישיונות החברה, אלא גם את הרישיונות של האדם שהולך לבדוק ולטפל בפועל במעלית. באותה מידה שלא היינו הולכים לרופא שלא קיבל הסכמה ראויה, אנחנו לא צריכים לאפשר לאדם חסר הסכמה לטפל במעלית, התוצאה בשני המקרים יכולה להיות מסכנת חיים.

במקביל לכך שנבקש הצעת מחיר, מומלץ לשאול על הניסיון של החברה ואפילו לבקש איש קשר באחד הבניינים להם ניתן השירות, אין כמו לשמוע ממקור ראשון על חווית העבודה עם החברה.

ראוי לוודא מה שעות הפעילות בהן נותנת החברה שירות. ההבדל המשמעותי בין החברות הוא לא ההבדל הכספי, אלא השעות בהם החברה פעילה. הזמן שלוקח להם לתקן את המעלית מרגע שהתקבלה הקריאה מהבניין משתנה מחברה לחברה וראוי לברר מה משך הזמן הממוצע.

משך הזמן בו המעלית מושבתת עד לתיקונה קריטי בעיקר בבתים בהם קיימת מעלית לנכים או שמדובר על בניין בו דיירים מוגבלים אשר “נכלאים” בביתם עד אשר המעלית חוזרת לפעילות.

שאלה נוספת שחשוב וראוי לברר היא בעניין חלקי החילוף איתם יתקנו את המעלית בבניין בעת הצורך. חשוב שהחלפים יהיו החלפים המקוריים של המעלית. יש אפשרות להשתמש בחומרים משומשים באיכות טובה ולא אמורה להיות עם כך בעיה, אבל במידה והחברה מתקנת את המעלית עם חלקי חילוף משומשים, המחיר צריך להיות בהתאם.

כדאי לוודא שיש אחריות על התיקונים והחומרים שבהם משתמשת החברה ובמידה ויש צורך בתיקון נוסף של אותה בעיה או החלפתו של אותו חלק חילוף, החברה תישא בעלויות.

לסיכום, ראוי לבדוק מזוויות שונות את חברת המעליות לפני בחירתה. החברה צריכה להיות מקצועית, בעלת רישיונות, חברה בעלת תודעת שירות גבוהה והכי חשוב, כל מה שסוכם בין הדיירים לחברה צריך להופיע בצורה מסודרת בחוזה מפורט שייחתם בין הצדדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *